17/Sep/2022 - WDSF OPEN Latin YOUTH | ≡ |
Table of results
No. of participants: 17 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 32Kipras Kura - Elze Gintvile Valiunaite | 33Matas Joffe - Adrijana Katinaite | 34Nikita Zemlianoy - Ameliya Seferyan | 35Erikas Rutavicius - Aneta Zenovic | 36Aleksis Savlaks - Alisa Mascenko | 37Ignas Muskieta - Austeja Krapikaite | 38Augustas Lopeta - Gabija Gumbryte | 39Aleksei Sitnikov - Anastassia Salamatova | 40Endriulaitis, Arnas - Pavsukova, Anastasija | 41Markuss Bumanis - Daniela Naumova | 42Daniils Ternoviks - Sindija Granta | 43Lev Skrjabin - Mirra Pchelkina | 44Timas Narkevicius - Gita Janusauskaite | 45Artemijs Plakitins - Nelly Vorobjova | 46Rokas Kraucevicius - Ilze Kaminskaite |
A) Belyaev, Sergey B) Constantin, Vasile C) End, Eve D) Fanasca, Stefano E) Georgiou, Angela F) Hakobyan, Albert H) Polyvka, Andriy I) Varnacov, Artur K) Untulienė, Neringa L) Skutans, Valdis N) Suslavicius, Remigijus |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
5 0 1 0 0 1 0 3 2 0 1 |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
5 1 5 2 3 4 5 3 4 3 5 |
2 5 3 4 5 3 5 4 2 4 0 |
5 4 4 5 5 4 1 5 5 3 5 |
5 0 5 4 1 4 2 5 4 3 5 |
2 4 5 3 4 5 5 2 2 5 0 |
2 5 3 5 5 4 5 4 5 3 5 |
0 4 0 1 2 1 0 3 1 5 0 |
5 5 5 3 5 4 5 4 4 5 5 |
5 5 5 5 5 5 5 4 5 5 5 |
1 1 0 1 3 4 0 3 3 1 0 |
5 5 3 5 5 4 5 5 5 5 4 |
5 5 3 5 5 4 4 5 5 4 5 |
Result of 1st round | 55 | 13 | 55 | 40 | 37 | 46 | 38 | 37 | 46 | 17 | 50 | 54 | 17 | 51 | 50 |
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | |||
A) Belyaev, Sergey B) Constantin, Vasile C) End, Eve D) Fanasca, Stefano E) Georgiou, Angela F) Hakobyan, Albert H) Polyvka, Andriy I) Varnacov, Artur K) Untulienė, Neringa L) Skutans, Valdis N) Suslavicius, Remigijus |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 4 5 |
5 5 0 5 5 5 3 5 4 5 5 |
2 0 5 1 0 0 0 1 3 0 2 |
0 0 1 0 2 1 2 0 0 4 0 |
2 0 0 0 2 0 0 5 2 0 5 |
1 0 4 3 0 3 0 0 0 0 5 |
0 0 3 0 1 1 1 2 0 1 0 |
0 2 1 2 5 1 5 0 3 0 5 |
4 5 5 5 3 1 5 3 2 5 0 |
1 4 4 0 2 3 4 0 3 3 1 |
5 5 1 5 0 5 5 4 4 5 0 |
5 4 1 4 5 5 0 5 4 3 2 |
|||
Result of 2nd round | 54 | 47 | 14 | 10 | 16 | 16 | 9 | 24 | 38 | 25 | 39 | 38 | |||
Qualified for final | X | X | X | X | X | X | |||||||||
Result of final | 6,0 | 9,0 | 29,0 | 26,0 | 15,0 | 20,0 | |||||||||
Start number | 32Kipras Kura - Elze Gintvile Valiunaite | 33Matas Joffe - Adrijana Katinaite | 34Nikita Zemlianoy - Ameliya Seferyan | 35Erikas Rutavicius - Aneta Zenovic | 36Aleksis Savlaks - Alisa Mascenko | 37Ignas Muskieta - Austeja Krapikaite | 38Augustas Lopeta - Gabija Gumbryte | 39Aleksei Sitnikov - Anastassia Salamatova | 40Endriulaitis, Arnas - Pavsukova, Anastasija | 41Markuss Bumanis - Daniela Naumova | 42Daniils Ternoviks - Sindija Granta | 43Lev Skrjabin - Mirra Pchelkina | 44Timas Narkevicius - Gita Janusauskaite | 45Artemijs Plakitins - Nelly Vorobjova | 46Rokas Kraucevicius - Ilze Kaminskaite |
Rank from Rank to |
1 |
17 |
2 |
10 |
11 |
8 9 |
8 9 |
12 |
7 |
15 16 |
6 |
5 |
15 16 |
3 |
4 |
No. of participants: 17 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 47Veitas, Matas - Arnašiūtė, Elinga | 48Olegs Berzins - Anna Berzina | |||||||||||||
A) Belyaev, Sergey B) Constantin, Vasile C) End, Eve D) Fanasca, Stefano E) Georgiou, Angela F) Hakobyan, Albert H) Polyvka, Andriy I) Varnacov, Artur K) Untulienė, Neringa L) Skutans, Valdis N) Suslavicius, Remigijus |
3 2 3 5 2 0 3 0 3 0 5 |
0 4 5 2 0 3 5 0 0 4 5 |
|||||||||||||
Result of 1st round | 26 | 28 | |||||||||||||
Qualified for 2nd round | |||||||||||||||
A) Belyaev, Sergey B) Constantin, Vasile C) End, Eve D) Fanasca, Stefano E) Georgiou, Angela F) Hakobyan, Albert H) Polyvka, Andriy I) Varnacov, Artur K) Untulienė, Neringa L) Skutans, Valdis N) Suslavicius, Remigijus |
|||||||||||||||
Result of 2nd round | |||||||||||||||
Qualified for final | |||||||||||||||
Result of final | |||||||||||||||
Start number | 47Veitas, Matas - Arnašiūtė, Elinga | 48Olegs Berzins - Anna Berzina | |||||||||||||
Rank from Rank to |
14 |
13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|