04/Jun/2022 - INT. Junior II D Latin -
Table of results

No. of participants: 20 Start number
Adjudicators 1Varnauskas, Motiejus - Grabnickaitė, Kamilė 4Gedminas, Gustas - Vidžiūnaitė, Saulė 5Bukinas, Jokūbas - Bulatova, Mila 6Mikasenas, Dovas - Čiuladaitè, Izabelè 8Skruibys, Justas - Pranckevičiūtė, Elija 9Kasiulis, Dovydas - Mackevič, Emilija 10Aukštakalnis, Rokas - Labutytė, Paulina 11Meidus, Pijus - Mingelevičiūtė, Emilija 12Kraniauskas, Titas - Snitkaitė, Justė 13Baubliauskas, Dilanas - Bagdonaitė, Ignė Viktorija 15Čėsna, Jonas - Gecevič, Kotryna 18Banevičius, Matas - Bervingaitė, Paulina 19Kilšauskas, Povilas - Tamoševičiūtė, Augustė 20Kmieliauskas, Kristijonas - Bilotaitė, Patricija 22Lucaus, Kristaps - Beijere, Sintija
G) Visockiene, Ausrele
H) Bernataviciene, Lilija
I) Dackeviciene, Daiva
L) Navickienė, Indrė
N) Tokarevas, Ivanas
P) Babkauskaitė-Urbutienė, Ingrida
R) Svistunavičius, Gintaras
S) Berankienė, Irina
T) Vaškevičiūtė, Jurgita
U) Bružinskas, Darius
V) Jefimenka, Sergejus
2
2
3
4
3
0
4
2
3
3
0
1
1
2
3
3
0
0
3
1
2
0
4
4
2
1
3
2
2
4
3
4
1
4
4
3
4
3
3
2
4
2
4
4
0
3
4
1
4
3
4
2
2
4
2
4
4
4
0
4
4
4
4
4
4
4
3
3
1
4
3
4
4
3
4
0
4
4
3
4
4
4
4
4
2
4
4
4
4
3
3
3
1
3
4
3
4
3
4
3
4
1
3
1
4
1
1
2
2
4
4
2
3
3
1
3
2
2
4
2
4
2
4
3
2
4
4
1
3
1
1
2
0
3
3
4
1
1
0
1
4
2
2
1
2
1
4
2
4
3
3
2
2
4
1
1
1
0
1
0
1
2
0
0
0
Result of 1st round 26 16 30 37 29 40 33 41 35 26 30 27 21 28 7
Qualified for 2nd round X   X X X X X X X X X X   X  
G) Visockiene, Ausrele
H) Bernataviciene, Lilija
I) Dackeviciene, Daiva
L) Navickienė, Indrė
N) Tokarevas, Ivanas
P) Babkauskaitė-Urbutienė, Ingrida
R) Svistunavičius, Gintaras
S) Berankienė, Irina
T) Vaškevičiūtė, Jurgita
U) Bružinskas, Darius
V) Jefimenka, Sergejus
0
2
1
0
1
0
3
0
0
1
0
  4
3
2
0
2
2
1
4
1
3
1
4
4
3
2
2
4
3
4
2
2
1
0
1
2
0
3
3
1
0
3
4
0
4
4
4
1
4
4
4
4
4
4
4
1
0
0
4
1
2
0
0
1
0
2
2
1
4
4
2
0
4
1
3
2
1
0
1
1
4
1
2
2
3
4
2
4
3
4
1
1
0
0
0
0
0
0
0
1
0
3
0
2
0
0
0
1
0
3
1
0
0
0
2
2
1
3
1
0
0
  0
0
0
4
1
1
1
1
0
2
4
 
Result of 2nd round 8   23 31 17 41 11 24 24 9 10 10   14  
Qualified for final     X X   X   X X            
Result of final     15,0 12,0   10,0   23,0 20,0            
Start number 1Varnauskas, Motiejus - Grabnickaitė, Kamilė 4Gedminas, Gustas - Vidžiūnaitė, Saulė 5Bukinas, Jokūbas - Bulatova, Mila 6Mikasenas, Dovas - Čiuladaitè, Izabelè 8Skruibys, Justas - Pranckevičiūtė, Elija 9Kasiulis, Dovydas - Mackevič, Emilija 10Aukštakalnis, Rokas - Labutytė, Paulina 11Meidus, Pijus - Mingelevičiūtė, Emilija 12Kraniauskas, Titas - Snitkaitė, Justė 13Baubliauskas, Dilanas - Bagdonaitė, Ignė Viktorija 15Čėsna, Jonas - Gecevič, Kotryna 18Banevičius, Matas - Bervingaitė, Paulina 19Kilšauskas, Povilas - Tamoševičiūtė, Augustė 20Kmieliauskas, Kristijonas - Bilotaitė, Patricija 22Lucaus, Kristaps - Beijere, Sintija
Rank from
Rank to
13
 
18
 
4
 
3
 
7
 
2
 
9
 
6
 
5
 
12
 
10
11
10
11
15
 
8
 
19
 

No. of participants: 20 Start number
Adjudicators 23Stropus, Armandas - Gerikaitė, Rūta 26Užusienis, Motiejus - Narkevičiūtė, Beata 27Urbšas, Jokūbas - Jasiukėnaitė, Rugilė 28Laskevičius, Benas - Varnelytė, Mėta 29Mikulevičius, Dovydas - Patecka, Dominika                    
G) Visockiene, Ausrele
H) Bernataviciene, Lilija
I) Dackeviciene, Daiva
L) Navickienė, Indrė
N) Tokarevas, Ivanas
P) Babkauskaitė-Urbutienė, Ingrida
R) Svistunavičius, Gintaras
S) Berankienė, Irina
T) Vaškevičiūtė, Jurgita
U) Bružinskas, Darius
V) Jefimenka, Sergejus
3
4
1
4
4
4
3
4
4
2
4
3
1
1
0
2
2
4
2
2
1
0
3
0
0
0
0
0
1
0
0
1
0
2
0
4
3
4
2
0
3
0
3
1
0
0
4
1
0
1
4
0
2
4
4
                   
Result of 1st round 37 18 5 22 20                    
Qualified for 2nd round X                            
G) Visockiene, Ausrele
H) Bernataviciene, Lilija
I) Dackeviciene, Daiva
L) Navickienė, Indrė
N) Tokarevas, Ivanas
P) Babkauskaitė-Urbutienė, Ingrida
R) Svistunavičius, Gintaras
S) Berankienė, Irina
T) Vaškevičiūtė, Jurgita
U) Bružinskas, Darius
V) Jefimenka, Sergejus
4
4
3
4
3
4
4
4
4
4
4
                           
Result of 2nd round 42                            
Qualified for final X                            
Result of final 4,0                            
Start number 23Stropus, Armandas - Gerikaitė, Rūta 26Užusienis, Motiejus - Narkevičiūtė, Beata 27Urbšas, Jokūbas - Jasiukėnaitė, Rugilė 28Laskevičius, Benas - Varnelytė, Mėta 29Mikulevičius, Dovydas - Patecka, Dominika                    
Rank from
Rank to
1
 
17
 
20
 
14
 
16
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


This list was generated by TopTurnier for Windows V9.2.